poniedziałek
29
maja 2023
109727
DzisiajDzisiaj7
WczorajWczoraj107
Ten miesiącTen miesiąc2870
Od początkuOd początku109727

Dar serca

» Dar serca

PDFDrukujEmail

        Drodzy Parafianie!

       

       Od kilku lat staramy się aby nasza świątynia wyglądała coraz piękniej. Od 2014 r. w samym tylko kościele i wokół niego udało nam się dzięki ofiarności Parafian i Ofiarodawcą wiele zmienić. Wymieniono okna w kościele na antywłamaniowe z podwójnymi szybami, zostały zamontowane nowe drzwi zewnętrzne (3), odnowiono zabytkowe drzwi wewnątrz kościoła (4), zakupiono nowe szaty i naczynia liturgiczne, świeczniki, w większości wymieniono instalacje elektryczną, oświetlono ołtarz główny i tabernakulum, wymieniono reflektory i żarówki na energooszczędne (ledowe), także w kaplicy pogrzebowej, założono nowy ekran z automatycznym organistą, zakupiono nowy wzmacniacz i kolumny, mikrofony bezprzewodowe, wyrównano parking przy świątyni i cmentarzu, wyremontowano dzwonnicę i dzwony, zakupiono nowe nagłośnienie na cmentazr i procesję, postawiono toaletę przy kościele i na cmentarzu, naprawiono i przerobiono chłodnie w kaplicy pogrzebowej, przed kaplicą położono kostke brukową, odnowiono bramę przy kościele i 3 furtki, zakupiono nowe dekoracje związane z rokiem liturgicznym (szopkę wraz z figurami, banery do grobu, ciemnicy, szopki, figurę Matki Bożej i grotę), obraz Jezu Ufam Tobie. Została założona strona parafialna z której od czerwca 2017 r. skorzystało już około 56 000 osób.
        W tym samym czasie przeprowadzono liczne remonty na plebani (nowy dach, podłogi, wymienioni bojler, ogrodzono plebanie w całości, odnowiono bramy, zakupiono nowe meble kuchenne wraz z wyposażeniem, meble do kancelarii, wykonano liczne prace remontowe na z zewnątrz uprządkowano i wyrównano teren wokół plebanii, wycięto chaszcze, założono oświetlenie zewnętrzne, podłączono plebanię do kanalizacji, wymieniono okna parapety zewnętrzne, drzwi wejściowe, odnowiono wszystkie drzwi wewnętrzne (16) postawiono nowe kominy, zakupiono kosiarkę i kosę spalinową).
      Niestety stajemy przed większymi remontami takimi jak nowy dach kościoła, remont wieży na kościele, malowanie wnętrza, odnowienie tynków na zewnątrz. Dlatego też od 2018 r. staramy się o pozyskanie środków od różnych instytucji na te cele ze środków unijnych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Konserwatora zabytków, MSWiA oraz innych instytucji. Za każdym razem otrzymujemy tę samą odpowiedź, że projekt na dofinansowanie spełnia kryteria, ale niestety z braku środków w tym roku nie możemy otrzymać pomocy - proszę spróbować za rok.
        Dlatego zwracam się do wszystkich, którzy mogą i chcą nam pomóc w remoncie kościoła, o wpłacanie na niżej podane konto parafialne dobrowolnej ofiary czy ofiar kwartalnych z dopiskiem:

DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

 

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA W KRZYWORZECE

 

KRZYWORZEKA 159

 

98-345 MOKRSKO

 

Nr Konta 07 9264 0009 0020 0426 2000 0020

      

       Ofiarowaną kwotę, na rzecz Parafii, odliczyć można od dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym. Wysokość przekazanej darowizny może być różna, jednak kwota odliczenia nie może przekraczać 6% rocznego dochodu darczyńcy.

       Warunkiem skorzystania z takiej ulgi jest posiadanie potwierdzenia wpłaty, na konto bankowe Parafii, z dopiskiem - cel kultu religijnego.

        W intencji Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej Parafii oraz ich Rodzin, w każdą I niedzielę miesiąca (od czerwca) odprawiana będzie Msza Św.
        Wszystkim za okazaną pomoc, zrozumienie i troskę o piękno naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.