maja 2021

VI Niedziela Wielkanocna

9. 05. 2021 r.

Drodzy Parafianie!

W tym roku ze względu na pandemie nie będzie zbiórki ofiar na kościół przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych po domach. Kto ma życzenie wesprzeć naszą parafię tak jak to było do tej pory (10 zł na m-c od rodziny) może to uczynić wpłacając tę ofiarę na konto parafialne (można wtedy odliczyć część od podatku), szczegóły zamieszczone są na stronie parafialnej w zakładce Dar serca.
        Można także złożyć te ofiary w zakrystii, kancelarii lub w kopercie do koszyczka przy wejściu do kościoła. Proszę je podpisać, by można było odnotować od kogo jest ta ofiara.
        Dzięki tym ofiarą Parafia będzie mogła normalnie funkcjonować i prowadzić remonty.

Za zrozumienie i ofiarność Wszystkim z serca dziękuję. Bóg zapłać!

1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17. 00. W niedziele po Mszy św. o godz. 8. 30. Z Maryją idźmy przez życie.

2. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

3. W tym roku Boże Ciało będzie 3 czerwca. O przygotowanie w tym roku ołtarzy prosimy:

I - Przy krzyżu na skrzyżowaniu - mieszkańcy Jankusa i Konstantynówki od drogi na Jankus do Mokrska

II -  Przy Remizie OSP - mieszkańcy Podturowa od p. Niezgoda nr 1 - p. Czaja nr 27

III - Przy posesji p. Salejda - mieszkańcy Podturowa od p. Kąckich nr 28a - p. Stradomskich 50

IV - Przy kościele - Rodzice dzieci pierwszokomunijnych

4. Przypominam, że w tym roku opiekę nad cmentarzem sprawują mieszkańcy Konstantynówki, Jankusa i Olszyn.

5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Dominik Stefaniak, zam. Mokrsko, par. Mokrsko

Patrycja Stanaszek, zam. Krzyworzeka, par. tut., - zap. I.

Gdyby ktoś znał jakieś przeszkody uniemożliwiające zawarcie sakramentu małżeństwa powyższych osób zobowiązany jest to zgłosić w kancelarii parafialnej.

6. W tym roku I Komuniaśw. w naszej parafii ze względu na limity osób będzie 15 i 16 maja o godz. 13. 00.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła na I Komunie św. prosimy: Rodziców dzieci z kl. II. Sprzątanie w czwartek o godz. 17. 30.

Pamiętaj o konieczności bezwzględnego zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Zachowaj bezpieczną odległość od innych uczestników liturgii.

Proszę o stosowanie się do przepisów i troskę o zdrowie i życie swoje oraz innych (V przykazanie Boże).