poniedziałek
29
maja 2023
109722
DzisiajDzisiaj2
WczorajWczoraj107
Ten miesiącTen miesiąc2865
Od początkuOd początku109722

Ogłoszenia

» Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego

28. 05. 2023 r.

 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu.

 

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

 

3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17. 00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8. 30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe.

 

4. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 

5. Również w czwartek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić za wszystkie dzieci naszej Parafii. Zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. po Mszy św. dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.

 

6. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek o godz. 16. 30, po niej nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa i msza św.

 

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i terenu wokół kościoła. O przygotowanie kościoła, na przyszłą niedzielę prosimy: p. Renatę Fojtar, Beatę Białek, Ewę Ciupa i p. Janusza Jasińskiego. Będzie koszenie trawy.

 

 

Drodzy Parafianie!

        W związku z potrzebą remontu naszej Świątyni (wymiana dachu i remont elewacji), Rada Parafialna podjęła decyzję o zwiększeniu zbieranej dotychczas ofiary na kościół do 50zł / miesiąc od rodziny.

        Kościół nasz jest obiektem zabytkowym, dlatego prace mogą być przeprowadzone tylko przez wyspecjalizowane firmy i pod nadzorem konserwatora zabytków. Wiąże się to z dużymi kosztami. Wstępnie całość planowanego przedsięwzięcia oszacowana została na 1 mln 150 tys. zł. Parafia ma szansę na otrzymanie dofinansowania,     jednak do zrealizowania inwestycji konieczne jest posiadanie wkładu                 własnego – 300 tys. zł z 650 tys. do dachu i do elewacji ok. 2% od kwoty 350 tys. zł.           Do kosztów remontu doliczyć należy opłaty za zgody, pozwolenia oraz za nadzór budowlany i kierownika robót. Pierwszy etap prac to inwentaryzacja budynku, projekt zagospodarowania terenu, ocena techniczna elementów budynku, plan remontu i projekt techniczny. Koszt niezbędnej dokumentacji technicznej to 95 202 zł (szczegóły umieszczone w gablocie) – ten wydatek Parafia musi pokryć z własnych środków.

        Zwracamy się z prośbą, by ofiary składane były od rodziny, a nie od domu. Rozumiemy, że ustalona wysokość ofiary może być dużym obciążeniem, jednak pokornie prosimy o włączenie się w zbiórkę w miarę swoich możliwości.       Pozwoli nam to, na szybkie uzbieranie wkładu własnego. Ofiara zbierana będzie co dwa miesiące. Wpłat dokonywać można również na konto parafialne lub w zakrystii. Ofiarowaną przelewem kwotę odliczyć można od dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

 

Nr konta : 07 9264 0009 0020 0426 2000 0020

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA W KRZYWORZECE

KRZYWORZEKA 159, 98-345 MOKRSKO

W tytule przelewu wpisujemy: DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

 

        Drodzy Parafianie często wspominamy o konieczności remontu naszej Świątyni. Teraz mamy okazję by się zmobilizować i zamienić słowa w czyny. Pamiętajmy, że nasz Kościół parafialny to świadectwo wiary i dziedzictwo, o które dbali nasi przodkowie przez wieki. My jako Wspólnota Wiernych powinniśmy zadbać, by służył kolejnym pokoleniom i był świadectwem naszej wiary i miłości do Boga.

 

                                                          Rada Parafialna