piątek
17
września 2021
52465
DzisiajDzisiaj5
WczorajWczoraj38
Ten miesiącTen miesiąc1079
Od początkuOd początku52465

Ogłoszenia

» Ogłoszenia

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

24 Niedziela zwykła

12. 09. 2021 r. 

        

Drodzy Parafianie!

        W tym roku ze względu na pandemie nie będzie zbiórki ofiar na kościół przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych po domach. Kto ma życzenie wesprzeć naszą parafię tak jak to było do tej pory (10 zł na m-c od rodziny) może to uczynić wpłacając tę ofiarę na konto parafialne (można wtedy odliczyć część od podatku), szczegóły zamieszczone są na stronie parafialnej w zakładce Dar serca.
        Można także złożyć te ofiary w zakrystii, kancelarii lub w kopercie do koszyczka przy wejściu do kościoła. Proszę je podpisać, by można było odnotować od kogo jest ta ofiara.
        Dzięki tym ofiarą Parafia będzie mogła normalnie funkcjonować i prowadzić remonty.

        Za zrozumienie i ofiarność w imieniu Parafii Wszystkim z serca dziękuję. Bóg zapłać!

 

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia młodemu pokoleniu.

 

2. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

 

3. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki - na Mszy św. o godz. 17. 00 będziemy się modlić za dzieci i młodzież z naszej parafii.

 

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy: p. Małgorzatę Preś, Magdalenę Strączyńską, Kamilę Derbis.

 

Pamiętajmy o codziennej modlitwie
i niedzielnej Eucharystii!!!

 

Pamiętaj o konieczności bezwzględnego zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Zachowaj bezpieczną odległość od innych uczestników liturgii.

       Proszę o stosowanie się do przepisów i troskę o zdrowie i życie swoje oraz innych (V przykazanie Boże).